Nevěděla jsem, že Glory_Box existuje

Jmenuji se Pavlína Boxanová. Jsem osmdesátkové dítě a mamka malé Mariánky. Učím se život prožít tak, abych byla spokojená - ve vztazích, v práci, ve volném čase a hlavně sama se sebou. Někdy se mi to daří víc a někdy míň. Jednou, když se mi dařilo málo, objevila jsem černobílé "doodle" kresby, kterými jsem začala vyplňovat svůj stejně nebarevný tenkrátsvět.

Od té doby je můj život jiný než dřív.

Bylo léto 2017 když jsem začala po nocích z ničeho nic kreslit. Kreslila jsem každou noc, kdy to aspoň trochu šlo. Nejdřív jen tak na papír nebo do sešitu, později jsem přišla na způsob, jak kreslit po zdech a začala jsem se pouštět do větších obrazů. Dnes kreslím na nábytek, skejtové desky podepsala jsem se i na obytňák. 

Nejsem absolventkou žádné akademie, ani umělecké školy, jenom jsem v sobě tenkrát našla způsob, jak komunikovat se světem, ke kterému nebylo možné promlouvat jinak. A už mi to zůstalo. Věřím, že každý v sobě máme vlastní zdroj, znalost nebo dovednost jedinečnou a svou, která vychází jenom z nás. Její přijetí nám může pomoct překonávat těžké a podpořit radostné. Je otázkou, jak hluboko se do sebe musíme podívat, abychom ji našli a jestli máme odvahu ji nechat ožít.

Název Glory_Box vznikl organicky jako nickname mnohem dřív, než jsem začala kreslit. Je spojením mého příjmení, písně Glory Box od Portishead a také odkazuje na mé milované album What's the Story Morning Glory od Oasis. 

Našla jsem v něm svoje bohatství. Glory_Box jsem já.